Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pacyfik [film]
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009   Pacyfik [film]

http://napisy24.pl/artykul/62/
Zapowiada się niezły film

niektórzy piszą, że tam dr haus jest tam sanitariusem.

O'nell
St. sierżant

Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009   

serial jest produkowany juz 4 lata a pierwotnie premiera miała byc na przełomie lipca/sierpnia, lecz producemci Hanks i Spilberg doszli do wniosku ,ze serial wymaga poprawek.

http://www.pacificfans.com/

serial opowiada o walkach na pacyfiku, bohaterami są amerykańscy marines a serial osadzony jest w latach 1941-45 wiec opowiedziane beda najsłyniejsze bitwy-Guadalcanal,Pavuvu,Peleliu,Iwo Jima,Okinawa.
szkoda ,że premiera dopiero w marcu 2010 na HBO

PzKpfw II
Major

Wysłany: Śro 23 Wrz, 2009   

Kolejni czterej pancerni i pies w wykonaniu tandemu amerykańskich cyklistów.Zobaczymy co wyjdzie w praniu,też na to czekam,ale obawiam się,że wiele to od Kompanii Braci Cugowskich czy Sieregowca Rajana się nie będzie różniło.No i ciekawe czy pokażą Hiroszimę i Nagasaki :lol: .

czarek0402
Sierżant

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   

Witam,
Pacyfik part one ogladnięty...ogólnie polecam :roll: Ale poczytajcie...prawdziwe losy kompanii K/3 Batalionu/5 Pułku/1 Dywizji Piechoty Morskiej czyli tej z Guadalcanal w książce E.B.Sledge pod tytułem "Ze starą wiarą na Peleliu i Okinawie" :roll:

Jan Kochanowski (1530 - 1584)

Piett
St. sierżant

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   

czarek0402 napisał/a:
Witam,
Pacyfik part one ogladnięty...ogólnie polecam :roll: Ale poczytajcie...prawdziwe losy kompanii K/3 Batalionu/5 Pułku/1 Dywizji Piechoty Morskiej czyli tej z Guadalcanal w książce E.B.Sledge pod tytułem "Ze starą wiarą na Peleliu i Okinawie" :roll:

Książkę czytałem już dłuższy zcas temu dlatego chciałbym na razie spytać bez szukania - chodzi o tamtą kompanię co została wybita do nogi po próbie udzielenia pomocy rannemu Japończykowi?

czarek0402
Sierżant

Wysłany: Wto 23 Mar, 2010   

Piett napisał/a:
czarek0402 napisał/a:
Witam,

Książkę czytałem już dłuższy zcas temu dlatego chciałbym na razie spytać bez szukania - chodzi o tamtą kompanię co została wybita do nogi po próbie udzielenia pomocy rannemu Japończykowi?

To tak jak ja dawno temu...nie wiem,nie pamiętam,autor E.B.Sledge obsługiwał moździerz w tej kompanii,muszę znowu przeczytać :roll:

Piett
St. sierżant

Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

czarek0402 napisał/a:
To tak jak ja dawno temu...nie wiem,nie pamiętam,autor E.B.Sledge obsługiwał moździerz w tej kompanii,muszę znowu przeczytać :roll:

Widać mam bardziej świeżo w pamięci - pierwsza walka "Sledgehammera" miała miejsce na Peleliu :)

czarek0402
Sierżant

Wysłany: Pią 26 Mar, 2010   

A to to akurat pamiętam!Miał szkolenie na Pacyfiku,na wyspie,zrezygnował ze szkoły oficerskiej,rwał sie po prostu do walki...pozatym nie rozumiem czemu pokażą w filmie walki na Iwo Jimie?Chyba 1 DPMor. walczyła na Guadalcanal,Peleliu i Okinawie i innych,ale nie na Iwo Jimie?To piszę z pamięci,bez wertowania internetu :roll:

Bormac
Sierżant

Wysłany: Sob 27 Mar, 2010   

Jeden z bohaterów serialu, John Basilone, został przeniesiony do 5DPMor, więc pokazanie desantu na Iwo Jimie jest jak najbardziej uzasadnione.

czarek0402
Sierżant

Wysłany: Śro 19 Maj, 2010   

No i po "Pacyfiku" :roll: 10odcinek włąśnie zakończyłem...ogólnie fajny,spójrzcie na to całościowo,od początku do końca...walka,szkolenie,miłość,różne sytuacje,momenty...jak to w życiu!Szkoda Basilona,brawura,chęć pokazania rekrutom jak się walczy albo jak przeżyć...zginął na Iwo Jimie,może musiał walczyć,bo chciał,miał poczucie winy...był w końcu bohaterem z Guadalcanal...

Ps.Jak ktoś chciał zobaczyć,nie wiem...atak na Pearl Harbor,upadek Filipin i Singapuru,Bitwę na Morzu Koralowym,lądowania i walki SNLF,Zero kontra Wildcat...to nie ten film,nie ta skala :roll:

Odpowiedz do tematu