To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Taktyka i Strategia - Forum

System 'Bitwy II wojny światowej' (B-35) - El-Alamein 1942

Wojciech Zalewski - Czw 05 Sty, 2017

to trzeba ważyć, ja myśle, że oni powinni choć raz wypłynąć tym Victorio Venetto, który uwielbiam
Ale jak wystrzelili 420 000 pocisków w Tarencie gy zestrzelić dwa Swordfishe to jednak jakiś problem musiał być. To samo z 10 Armią Grazianiego, 100 000 ludzi poddało się pułkowi rozpoznawczemu. Tu musiały zachodzić jakies inne "sprawy" niż li tylko sam potencjał sprzętu. Ja nawet chce zrobic Beda Fomm by pokazać to "szaleństwo"
I też uwielbiam włoskie siły zbrojne, opisałem je w II częśąci mojej ksiązki John Crown

Adler2017 - Wto 07 Lis, 2017

Wojciech Zalewski napisał/a:
90 Lek weszła do działań w nocy 2 lipca i to tylko po to by wesprzeć Włochów na nadmorskim odcinku bo 60 DP zaczęła dobrowolnie się poddawać. Dywizja ta był tak "zmęczona" że nie uwzględniono jej w sztabie DAK do pierwszego ataku.

Tak sobie przeglądam posty dotyczące bitwy pod El Alamein i jestem przekonany że informacja o 90 lek. jest błędna gdyż brała ona udział w walkach lipcowych od samego początku tj. 1 lipca. Co prawda nie na głównym kierunku ale jednak. Jestem tu nowy dlatego sporo po czasie zamieszczam wypowiedź ale lepiej późno niż wcale.