To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Taktyka i Strategia - Forum

System 'Wrzesień 1939' (W-39) - Wrzesień 1939 w całości

Komendant - Śro 08 Lis, 2017
Temat postu: Wrzesień 1939 w całości
Witam,

W tym temacie będę opisywać relację z rozgrywki w cały dotychczasowy wrzesień 1939.

Pierwsza przymiarka z planszą i już wiem, że trzeba to lepiej rozplanować przestrzennie bo już mi wykracza poza połowę pokoju.
Ze względu na rozmiar rezygnuję póki co z pomysłu umieszczenia planszy na stołach. Zakupię przezroczyste podkładki pod krzesła i nimi przykryję planszę. Ustabilizuje to i zabezpieczy całość.

Na wysokość plansza ma niecałe 290 cm. LOW i Suwalszczyzna mają największą szansę szybkiego zdjęcia, więc muszę zmienić orientację map.

W najszerszym miejscu mapa ma 240 cm i tutaj poza kawałkiem Suwalszczyzny za dużo się nie zmieni. Chyba, że odpadną też mapy Wielkopolski i Pomorza.

Grisznak - Śro 08 Lis, 2017

Imponujące. Można wrzucić na facebookową stronę TiSu?
Do takiej rozgrywki przydałyby się takie drewniane uchwyty do przesuwania jednostek, jak w sztabach :)

Racja podrzucę na fb, trzeba promować ;)

Niewiele się różnią wymiary z szacunkowych obliczeń:

Grisznak - Śro 08 Lis, 2017

Dzięki, ładnie to wygląda, wrzuciłem na profil wydawcy i na dwie grupy o planszowych grach wojennych, wraz z linkiem do działu na forum.

Widzę, że administrujesz profil. Dzięki.

Start planuję po skończeniu remontu i dopracowaniu modyfikacji zasad. Będzie zajęcie na zimę ;)

Paweł Sulich - Czw 09 Lis, 2017

Może warto pożyczyć stół do ping-ponga? Mapa LOW nie skończy się szybko; raczej szybko zniknie połączenie między LOW a Armią "Pomorze", stąd można ją będzie przenieść choćby do innego pokoju i grać dalej równolegle. Wielkopolska może szybko odpaść, bo po prostu Polacy rozpoczną odwrót, bądź skręcą w pas działania którejś z sąsiednich armii. Z ciekawości: będziesz grać z kimś, czy z samym sobą?

Nie znam aktualnych zasad systemu :cry: Czy nadal obowiązują zasady o dezorganizacji i panice?

Komendant - Pią 10 Lis, 2017

Myślałem nad zakupem blatów i kozłów ale póki co zamówiłem ponad 6m2 podkładek z poliwęglanu. Zmienię orientację mapy w pokoju na bardziej ergonomiczną i będzie dobrze lub przeniosę do drugiego. Suwalszczyznę można przesunąć bo połączenie jest i tak wąskie, LOW też.

Będę grać w grę ze zmienionymi przepisami i z dorobionymi żetonami. Opis zmian tutaj:

https://www.taktykaistrat...t=301&start=300

Zamierzam rozegrać jako symulację i test sam bo tak będzie szybciej. Po grze testowej nie wykluczam rozgrywki z kimś jak tylko znajdzie się chętny.

Grę testową chcę relacjonować i ruchy wojsk mogę wykonywać na podstawie sugestii użytkowników forum.
Widziałbym to tak, że dzielą się na dowódców armii/odcinków i mogą mi podsyłać na priv rozkazy, a ja będę je realizować na planszy. Jeśli nie będzie chętnych to rozkazy na podstawie sugestii w dyskusji w temacie.

Przepisy są o D i P aktualne. Masz jakieś uwagi?

Grisznak - Pią 10 Lis, 2017

Ech, tutaj własnie brak jak diabli Vassala. Bo dzięki niemu można by rozegrać taką partię w kilka osób z całego kraju, sprawnie koordynując działania.

Czy ja wiem. Rozkazy będą ogólne, a ja je postaram się realizować w szczegółach wg swojego zamysłu. Wtedy "dowódcy wyższego szczebla" nie mają szczegółowego oglądu sytuacji (znaczy co do żetonu), a mogą wydawać rozkazy kierunków natarć, przegrupowań itp. Po szczegółowe informacje będą musieli dopytywać. Ze zdjęcia też nie będą widzieć szczegółowo sił przeciwnika. Nie wiem czy na forum można zrobić temat z dostępem tylko dla jednej strony konfliktu. "Dowódcy" też nie będą musieli szczegółowych ruchów rozpisywać itp. bo grając w wersję w Corelu to nie każdy w terminie podawał ruchy, a po czasie poodpadali gracze. Może być ciekawie.

Co myślicie o takim czymś?

Kto byłby chętny?

Mlavius - Pią 10 Lis, 2017

A co trzeba mieć żeby grać?Ja mam "Mławę" :D :grin:
Bardzo rzadko mam okazję pograć z żywym przeciwnikiem (nie licząc siebie) także byłbym chętny

dixie - Pią 10 Lis, 2017

Z W-39 robiłem kiedyś Suwalszczyznę w zun-tsu.
Całość Września byłaby chyba jednak nie od udźwignięcia przez tę platformę, a raczej kompy obciążone przeglądarką (na silniku IE).
Zaleta jest taka, że można grać na żywo zdalnie tak jakbyśmy stali przy stole z mapą.
W Vassalu klimat szlag trafia (tyle, że da się grać "korespondencyjnie:").

Jeśli ten projekt wypali (mam taką nadzieję),to można pokusić się o kilkuosobową rozgrywkę w "Polskę 1939"

Tak naprawdę nic nie trzeba ;) może poza pomysłem na działanie, podesłaniem mi jakiś mapek z kierunkami natarcia i terminowym wysyłaniem rozkazów.

Będę zamieszać zdjęcia i raporty z postępów gry. Uczestnicy jedynie wydają rozkazy np.:

- lotnictwo szturmowe paraliżuje ruch kolejowy na lini od miasta X do miasta Y,
- 3 DPanc pełną siłą uderza na linie polskie pod miastem X, po przełamaniu kieruje się na południe w celu okrążenia dywizji X,
- 33 DPR koncentruje się pod miastem X,
- jednostki z ośrodków zapasowych z okolic Lwowa koncentrują się pod Przemyślem w celu sformowania 50 DPR
- BK X opóźnia marsz Y DPanc i cofa się w kierunku Z
itp. itd,

Jak walki się potoczą i jak zinterpretuję i wykonam rozkazy zależy już ode mnie.

Grisznak - Pią 10 Lis, 2017

Brzmi ciekawie, można by spróbować.
choć zgadzam się z powyższym, że jakby dopracować zasady do Polski 1939, dodac im głębi itd, to rozgrywka byłaby łatwiejsza. I jednak szybsza.

Komendant napisał/a:
Tak naprawdę nic nie trzeba ;) może poza pomysłem na działanie, podesłaniem mi jakiś mapek z kierunkami natarcia i terminowym wysyłaniem rozkazów.

Będę zamieszać zdjęcia i raporty z postępów gry. Uczestnicy jedynie wydają rozkazy np.:

- lotnictwo szturmowe paraliżuje ruch kolejowy na lini od miasta X do miasta Y,
- 3 DPanc pełną siłą uderza na linie polskie pod miastem X, po przełamaniu kieruje się na południe w celu okrążenia dywizji X,
- 33 DPR koncentruje się pod miastem X,
- jednostki z ośrodków zapasowych z okolic Lwowa koncentrują się pod Przemyślem w celu sformowania 50 DPR
- BK X opóźnia marsz Y DPanc i cofa się w kierunku Z
itp. itd,

Jak walki się potoczą i jak zinterpretuję i wykonam rozkazy zależy już ode mnie.

Aaa rozumiem.Czyli ewentualni chętni wcielają się w wyższe dowództwo (Armii czy GO) i nakreślają ci co masz zrobić ale to ty podejmujesz decyzje na niższym szczeblu. :razz: Świetny pomysł.Jakby co jestem chętny :mrgreen:

[ Dodano: Pią 10 Lis, 2017 ]
Grisznak napisał/a:
Brzmi ciekawie, można by spróbować.
choć zgadzam się z powyższym, że jakby dopracować zasady do Polski 1939, dodac im głębi itd, to rozgrywka byłaby łatwiejsza. I jednak szybsza.

Kilkuosobowa rozgrywka na pewno byłaby ciekawa ale trzeba "urealnić" grę.Można np.dodać jakiś przepis o możliwości przebicia się wojsk pancernych przez nieumocnioną jednostkę itp.