To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Taktyka i Strategia - Forum

System 'Bitwy XXI Wieku' (B-21) - Siła Wozów bojowych

glolkonforma - Śro 01 Lis, 2017
Temat postu: Siła Wozów bojowych
Zastanawia mnie dlaczego niektóre rodzaje wozów bojowych mają takie parametry a nie inne. BWP-3, najsilniej uzbrojonego BWP bo ma on armatę kal. 100mm armatę 30mm oraz dwa km kal. 7.62 według instrukcji ma statystyki 3 3 1 1 2p. Natomiast Rosomak, uzbrojony jedynie w armatę kal. 30mm ma statystyki 4 3 1 1 3p. Dlaczego właśnie takie statystyki nie mające żadnego pokrycia z rzeczywistością? Podobnie w szoku jestem porównując statystki rosomaka do BWP 1. BWP jest wyposażony w ppk, przestarzałe ale to zawsze ppk, natomiast Rosomak nie ma w ogóle tego typu broni a jednak ma dużo lepsze statystki pod każdym względem. Zdziwiony również jestem nie wyodrębnieniem T72B albo t72B3 a armi rosyjskiej. Są to wozy o kompletnie innych parametrach niż podstawowy T72
Radosław Kotowski - Śro 01 Lis, 2017

Zgadzam się w dużej części z przedmówcą.
glolkonforma - Śro 01 Lis, 2017

A mogę spytać w czym się nie zgadzasz?
Radosław Kotowski - Czw 02 Lis, 2017

Jednak stawiałbym wyżej uzbrojenie Rosomaka od BWP-1. Decyduje o tym SKO i ograniczenia uzbrojenia BWP-a.
glolkonforma - Pią 03 Lis, 2017

Też uważam ze Rosomak jest lepiej uzbrojony, główne ze względu na sko czy systemów obserwacyjnych. Jednak moim zdaniem różnica między ich statystykami jest za duża. Możliwość użycia przez bwp-1 ppk które może przebić pancerz czołgów t-72 i starszych powinna dac wręcz większą siłę ognia na daleki dystans w porównaniu z Rosomakiem. Oczywiscie mozna powiedziec ze szansa wykrycia wozow przeciwnika na większym dystansie jest dużo mniejsza jednak gdy bwp-1 współdziała z innymi oddziałami może spokojnie używać malutkiej
Radosław Kotowski - Pią 03 Lis, 2017

Może ten problem rozwiązałby oddzielny atak przy użyciu ppk.