To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Taktyka i Strategia - Forum

Inne gry TiS - Bismarck

Wojciech Zalewski - Wto 29 Sie, 2017

http://taktykaistrategiasklep.pl/
tu polecam
jest

góral - Wto 19 Wrz, 2017

Takie krótkie pytanie czy okręty niemieckie mogą się poruszać. A poza tym oceniam grę na 9+
Wojciech Zalewski - Śro 20 Wrz, 2017

nie, one są w centrum mapy, są niejako odniesieniem.
W kolejnej grze Midway - będą mogły

Grisznak - Nie 15 Paź, 2017

Od pewnego czasu zbierałem się nad własną wersją zasad do Bismarcka (z uwzględnieniem istniejących) i powoli nabiera to kształtu. Na razie skupiłem się na scenariuszu z "Gryfem" i "Wichrem". Będzie plansza, ruch jednostek po niej, osobna plansza dla samolotów, uwzględnienie wypadków, doświadczenia (lub jego braku) załóg itd. Wygląda to tak:

dixie - Nie 15 Paź, 2017

Ta stronka coś mi nie hula. Wątpię, żeby przeciążenie (jak twierdzi komunikat).., może DNS, może w pracy na "innym kablu" da radę...
Ale to co napisałeś brzmi bardzo obiecująco. Zgodnie z nową świecką trdycją przydałby się jakiś "plejtru" :mrgreen: co by oczoleptycznie doświadczyć tego powiewu lepszości rozgrywki dla graczy "po 22" :razz:
Kiedy wydajesz drukiem? :)

skalord - Pon 16 Paź, 2017

Oto moja propozycja dodatkowych reguł do gry.

https://docs.google.com/document/d/1vYH4mAm0OL1hJCOFWoT_BaZwHPp8sSMIcngWM2VKRP0/edit?usp=sharing

Będę je aktualizował. Na razie przygotowałam dodatek do reguł na walkę między okrętami.
Czekam na wasze komentarze :)

Grisznak - Wto 17 Paź, 2017

O, fajnie, bo ja się skupiam na scenariuszach lotniczych.
Myślałeś o tym, aby wprowadzić żetony namiaru artyleryjskiego? Tzn. po trafieniu w cel okręt dostaje taki żeton i jeśli ponownie strzela, to może np. przerzucić jedną z kostek. Jeśli jednak strzela do innego okrętu albo cel zmienia położenie lub stawia zasłonę dymną, wówczas żeton namiaru schodzi.

skalord - Wto 17 Paź, 2017

Grisznak napisał/a:
Myślałeś o tym, aby wprowadzić żetony namiaru artyleryjskiego?

Zmieniam swój post. Tak na prawdę jest taka reguła, którą dodałem. Jest to ponowny rzut kostki co uzyskała 6.