To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Taktyka i Strategia - Forum

System 'Wielkie bitwy' (WB-95) - Moskwa 1941

hofner - Sob 03 Lut, 2018

stanley napisał/a:
Zaopatrzenie
Rosjanie - Tuła, wschód
Niemcy - zachód

Co oznacza ,ze jednostki niemieckie znajdujące sie na drodze z południa moga z czasem byc niezaopatrzone.Chodz ja uwazam ,ze skoro z południa wchodza posilki to znaczy że z poludnia Niemcy tez maja zaopatrzenie.

Michał Jakubik - Wto 06 Lut, 2018

Hey
W załączonym linku przedstawiam sytuacje pod Moskwą 27 XI posunięcie sowietów (moje), ciekawe czy wytrzymam do 5 XII hehe.
https://imgur.com/n1vt7Bg

Mr. Kubala - Wto 06 Lut, 2018

Grasz z jakimiś modyfikacjami?

Ja gram z modyfikacjami wymyślonymi przez @RadosławKotowski+ linia zaopatrzenia niemców jest taka sama jak rosyjska i nie ma możliwość transportu zaopatrzenia koleją.

U mnie 20 IX. Rosjanie twardo trzymają Nowo Petrowskoje (brak perspektyw niemców na przebicie się w ciągu 2-3 następnych etapów). Pod Klinem może być podobnie, ale zgromadziłem tam większą grupę uderzeniową więc liczę na szybsze i lepsze efekty.

Michał Jakubik - Wto 06 Lut, 2018

Wraz z kolegą ograniczyliśmy się jedynie do nie wprowadzania posiłków niemieckich, mój koniec jest bliski, może wytrzymam ze dwa etapy.
Mr. Kubala - Wto 06 Lut, 2018

Mam pytanie co do grania całości gry (Moskwa plus 2 dodatki). Rozgrywkę na planszach z dodatków zaczynamy 17 listopada tak jak podano w scenariuszach czy 15 tak jak na głównej planszy?
Michał Jakubik - Wto 13 Lut, 2018

Hey
Przedstawiam sytuacje na froncie operacji Tajfun po 15 etapach gry (ruch sowietów), zgodnie z przeciwnikiem przerwaliśmy grę w obliczu rychłej klęski czerwonoarmistów, hitlerowcy zajęli 16 z 18 heksów miasta Moskwa wymaganych do automatycznego zwycięstwa.
Przyjąć można że Niemcy wygrali 30 listopada w 16 etapie rozgrywki.
https://imgur.com/Fb29opK
Teraz czekam na rewanż.
Pozdrawiam

Wojciech Zalewski - Pią 30 Mar, 2018

Michał Jakubik napisał/a:
Hey
Przedstawiam sytuacje na froncie operacji Tajfun po 15 etapach gry

I można rzec, że wszystko super, gdyby nie fakt, że gra ma 11 etapów :)

Michał Jakubik - Pią 30 Mar, 2018

hey
WZ operacja Tajfun trwa 20 etapów od 15 listopada do 5 grudnia
wiem że jest to mało popularny scenariusz ale grywalny hehehe

Wojciech Zalewski - Sob 31 Mar, 2018

mój błąd, przepraszam, spojrzałem na 2 scenariusz
Osobiście nie widziałem takiego postępu działań w moich grach - gratuluję

LukashP - Nie 08 Kwi, 2018

Wojciech Zalewski napisał/a:
mój błąd, przepraszam, spojrzałem na 2 scenariusz
Osobiście nie widziałem takiego postępu działań w moich grach - gratuluję

Poważnie nie?
Gra z jakimiś modyfikacjami? Trudno mi sobie wyobrazić nie zdobycia Moskwy Niemcami przy tylu oddziałach i modyfikatorach dywizji. My nawet zrezygnowaliśmy z wprowadzania posiłków niemieckich.

Wojciech Zalewski - Pon 16 Kwi, 2018

a Rosjanie niszczyli mosty?
Michał Jakubik - Wto 17 Kwi, 2018

hey
Niszczyli ale to zbytnio nie przeszkadza, odbudowanie mostu to 3PR.
Chcąc utrudnić zadanie atakującym można wprowadzić zasadę dotyczącą "ataku jednego korpusu (Niemcy) lub armii(sowieci)".
Zasada nie dotyczy ataku na jednostki znajdujące się w okrążeniu.
Pozbawił bym też Niemców artylerii dywizyjnej, ograniczyło by to modyfikatory za koncentracje dywizji.
Niemcy nie wprowadzają posiłków.
Sądzę że w przypadku gry Moskwa i operacji Tajfun faszyści by nie mieli takich postępów w ataku i taki zabieg z balansował by grę.

Wojciech Zalewski - Czw 10 Maj, 2018

ja to mam jakieś inne doświadczenia
Mlavius - Pią 11 Maj, 2018

Jakie jednostki występują w drugim z dodatków (szosa Podolska)?