To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Taktyka i Strategia - Forum

System 'Wielkie bitwy' (WB-95) - Budapeszt

Wojciech Zalewski - Pią 18 Sie, 2017

na 100%
Lampon - Czw 21 Wrz, 2017

Ile będzie scenariszy do gry, jak duża bedzie mapa, czy będzie obejmować teren jak w wydaniu sprzed lat. Czyli mapa Budapeszt + dodatek z magazynu?
Czy można prosić o zamieszczenie struktur jednostek biorących udział w grze?

[ Dodano: Wto 03 Paź, 2017 ]
Zastanawiam się jak długo będę musiał czekać na odpowiedzi w zadanych wyżej pytaniach? :???:

Luciao - Wto 03 Paź, 2017

O ile dobrze pamiętam to podstawowa gra Budapeszt 1945 wraz z dodatkiem z magazynu to był duży zestaw (duża mapa standard oraz dodatkowa 50 % podstawki , sporo było jednostek w podstawce - 3 lub 4 ?? arkusze żetonów a w dodatku też nie mało) . To mogła by być największa gra dotychczas wydana. Nie mnie jednak to rozstrzygać oczywiście :) .
Byku84 - Wto 03 Paź, 2017

293 żetony w podstawce + 162 żetony w dodatku. Łącznie gra z Dragonami Hobby to 12 scenariuszy historycznych (chyba żadna gra tyle nie miała) i dwa hipotetyczne
Wojciech Zalewski - Śro 04 Paź, 2017

odsyłam tu:
gry mają multum rozwinięc, niektóre ponad trzydzieści

https://www.taktykaistrat...p=126639#126639

Grisznak - Czw 05 Paź, 2017

A jeśli chodzi o największą planszę, to póki co wszystko bije chyba Moskwa 1941 z obydwoma rozwinięciami: https://boardgamegeek.com/image/3507000/moscow-1941?size=medium Ktoś kiedyś rozegrał całość? :)
stanley - Czw 05 Paź, 2017

Ja próbowałem ale po trzech dobach chcieli mnie eksmitować z domu :mrgreen: :mrgreen:
Lampon - Czw 05 Paź, 2017

A czasem nie będzie to kursk z wszystkimi dodatkami? Sądzę że tam jest więcej żetonów niż w Moskwie. Ja teraz będę grał w Korsuś, a potem planujemy Ardeny +wszystkie dodatki szkoda że nie wyszła dodatkowa plansza łącząca Colmar z Ardenami i lotnictwo do Holandii może kiedyś ktoś w końcu to wyda jako dodatek do Tis, pisałem o tym już kiedyś ale nikt mnie nie poparł na forum i zostało jak jest. Chociaż dostałem zapewnienie że wyjdzie (te lotnictwo) do Holandii w numerze 29 Tis i czekam do dzisiaj.
Radosław Kotowski - Czw 05 Paź, 2017

stanley napisał/a:
Ja próbowałem ale po trzech dobach chcieli mnie eksmitować z domu :mrgreen: :mrgreen:

Jak kupię dodatki to rozegram całość.

Byku84 - Czw 05 Paź, 2017

Wojciech Zalewski napisał/a:
odsyłam tu:
gry mają multum rozwinięc, niektóre ponad trzydzieści

mówiłem o scenariuszach stricte historycznych, a nie hipotetycznych

Mlavius - Wto 24 Paź, 2017

Czy w reedycji tej gry również znajdzie się takie multum scenariuszy?
I pytanie nr 2.Czy będzie taka różnorodność jednostek i nacji jak kiedyś (np.wojska Tity,ustasze czy kozackie pułki kawalerii SS)?

[ Dodano: Pon 06 Lis, 2017 ]
Pytanie do Budapesztu z "Dragona".Czy w magazynie oprócz rozszerzenia były jakieś dodatkowe żetony?

QJ - Czw 09 Lis, 2017

Mlavius napisał/a:
I pytanie nr 2.Czy będzie taka różnorodność jednostek i nacji jak kiedyś (np.wojska Tity,ustasze czy kozackie pułki kawalerii SS)?

Pytanie do Budapesztu z "Dragona".Czy w magazynie oprócz rozszerzenia były jakieś dodatkowe żetony?

"Budapeszt 1945", bo o ten tytuł chyba chodzi, wydała 'Mirage Hobby'.
W magazynie rozszerzenie zawierało mapę oraz żetony:
Niemcy: 6APanc.SS - I,IIKPanc.SS, XXXIVK., XCIK, XVKKoz., oraz ustasze.
Sowieci: 9,26,27A. oraz lotnictwo.
Jugosłowianie: I, VI, X, XIIK. póżniej jako (reorganizacja) 1,3A.
Bułgarzy: 1A.
Było też żetony uzupełniające które zapewne pominięto w trakcie wydawania gry np. węgierski 20bncz. czy sowiecka 209BPanc.

Mlavius - Czw 09 Lis, 2017

QJ napisał/a:
Mlavius napisał/a:

"Budapeszt 1945", bo o ten tytuł chyba chodzi, wydała 'Mirage Hobby'.
W magazynie rozszerzenie zawierało mapę oraz żetony:
Niemcy: 6APanc.SS - I,IIKPanc.SS, XXXIVK., XCIK, XVKKoz., oraz ustasze.
Sowieci: 9,26,27A. oraz lotnictwo.
Jugosłowianie: I, VI, X, XIIK. póżniej jako (reorganizacja) 1,3A.
Bułgarzy: 1A.
Było też żetony uzupełniające które zapewne pominięto w trakcie wydawania gry np. węgierski 20bncz. czy sowiecka 209BPanc.

Dzięki za pomoc :mrgreen: