Ta strona wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji. Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej. Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
| Aktualności | Sklep | Księgarnia | Punkty sprzedaży | Wydane gry | Archiwum | Errata | Scenariusze |
| Komentarze do gier | Armagedon | Redakcja | Linki | Pliki do pobrania |
| Forum (english) |
Zamówienia można składać telefonicznie pod numerem 22 867 65 64 lub 502 05 37 36
Scenariusze
Gry systemowe:
WrzesieÄ 1939 (W39)
Wybrzeýe 1939
Pomorze 1939
M¸awa 1939
Suwalszczyzna 1939
Bzura 1939
 
W tym systemie także:
Wo¸omin 1920
 
Bitwy II wojny ćwiatowej (B35)
Bitwy II wojny ćwiatowej
Szczury Pustyni
Burza Zimowa 1942
Kasserine 1943
Ancona 1944
Arnhem 1944
Bostogne 1944 (Ardeny)
Malmedy 1944 (Ardeny)
Normandia 1944 - Bradley
Normandia 1944 - Montgomery
Odra 1945
Culdron
 
Front wschodni 1940-45 (WB95)
Chark—w 1942
SmoleÄsk 1941
Bagration 1944
Budapeszt 1945
 

Odra 1945

1. Fale Odry
Scenariusz ten symuluje forsowanie dużej przeszkody wodnej siłami 4. Armii Pancernej (I,XI KPanc. XX KA ). Potężne przygotowanie artyleryjskie, atak piechoty, opanowanie przyczółków i przeprawa jednostek pancernych. Ważne są wszystkie elementy ale myślą przewodnią musi być szybkość działania i koncentrowanie wojsk na wybranym kierunku.
Przeciwnikiem sowietów jest, z początku jest jedynie 549. Dywizja Grenadierów Ludowych. Jej skromne siły stanowią jedynie przesłonę na linii rzeki. Do przeciwdziałania przyczółkom Niemcy utworzyli dwa odwody: 18. DGren.Panc, i 103. BPanc, wspartą Brygadą Zapasową Herman Goering. Jednak odwody te mogą wejęć do walki dopiero na osobistv rozkaz dowódcy obrony tego odcinka a to może się opóźnić nawet o kilka godzin. Tym niemniej, gdy te odwody już ruszą, to ich siła może drastycznie przechylić szalę zwycięstwa na stronę Niemców. Dla tego też do pierwszej linii jak najszybciej należy wprowadzić sowieckie brygady pancerne. Do tego celu służą mosty pontonowe - dla każdego korpusu po jednym.

Szczegóły

2. Krylia Sowietów
Scenariusz ukazuje końcowy okres działań wojennych na wschodnich przedpolach Berlina. Ostatnie zwarte jednostki niemieckie, próbują stawić opór sowieckiej nawałnicy. Ich sytuację komplikuje działalność Amerykańskiej brygady specjalnej oraz potężne uderzenie V Korpusu z północnego zachodu. Tak naprawdę idzie tylko o tras. Hitler w podziemiach Reichstagu wydał rozkaz walid do końca, każdy dom to twierdza.
Nad Odrą rubieże obronne ząjął elitarny Korpus Pancerno-Spadochronowy "Herman Goering", w Zagłębiu Ruhry umocniła się 6 DGór. SS zaę samego Berlina broniła osławiona 352 DP. Liczono też na wsparcie, wycofującego się z Danii 77ó Korpusu Artylerii Ludowej i Kombinowanej Brygady Pancernej.
Wojska te zostały zaatakowane ze wschodu przez KPanc. KUTUZOW, wsparty 3. i 5. BSpad oraz polską 1. DP Z drugiej strony atakował V KA w składzie: 29. DP 5. DPanc. i Grupa Artylerii. Atak z południa przeprowadziła 3 Brygada Specjalna. W toku działań ta ostatnia jednostka znalazała się w całkowitym okrążeniu i jedynym dla niej ratunkiem było wycofanie się na północ lub oczekiwanie na szybkie natarcie V KA. Zanim jedak do tego dojdzie, korpus ten musi przebić się przez Zagłębie Ruhry, a to nie jest proste zadanie.
Również Sowieci nie mają łatwego zadania - muszą sforsować Odrę, która jest dużą rzeką.

Szczegóły

3. Fale Odry II
Druga część operacji FALE ODRY rozgrywana jest na załączonej do czasopisma mapie (hipotetycznej) południowej Germanii. Atakujące na tym odcinku wojska sowieckie (I. Armia Pancerna Gwardii) składały się z czterech korpusów: 1. Zmech, I. Panc.Gw., 7. Kaw. i 34. Strz.) i były najlepszymi wojskami Armii Czerwonej.
Ich przeciwnik również nie należał do słabeuszy. O ile przełamanie linii Odry nie nastręczało większych kłopotów o tyle walki na kierunku Drezna i Berlina stawały się coraz zacieklejsze.
Otóż z południa - z Czech - nadchodził Korpus GROSSDEUTSCHLAND. Wycofywał się on z Pragi i szedł na odsiecz Berlina. Doszło do boju spotkaniowego, w którym zwycięstwo przechylało się ze strony na stronę.
Ważnym jest w tej walce by nie stracić dróg zaopatrzenia. Są nimi dla Sowietów pola wschodniej krawędzi planszy a dla Niemców: Konigs i Benerkowo.

Szczegóły